Kraj Włochy

Stolica: Rzym
Powierzchnia: 301 230 km²
Ludność: 60 418,7 tys
Waluta: euro (EUR), 1 EUR = 100 centów
Napięcie: 220 V
Język: włoski
Wiza: wiza nie jest wymagana

Mondole Ski

Informacje ogólne

Piemont kojarzony jest przez Europejczyków bardziej z Francją i Szwajcarią niż z Włochami, niemniej bardzo chętnie odwiedzają go turyści z racji niezwykłej różnorodności kulturowej, pięknych widoków i doskonałych warunków do uprawiania sportów zimowych. Ten zaskakująco malowniczy ski-region szczyci się także wyszukaną kuchnią oraz produkcją znakomitych win, spędzających sen z powiek największym koneserom tego zacnego trunku. Piemont położony jest w północnej części Włoch przy granicy z Francją i Szwajcarią, które jako sąsiednie państwa od zawsze miały wpływ na jego kulturę i historię. Wysokie łańcuchy Alp Zachodnich otaczają faliste tereny Niziny Padańskiej, na której rozlewa się Piemont ograniczony od południa pasmem Apeninu Liguryjskiego. Podzwrotnikowy klimat sprawia, że powietrze jest chłodne, typowo górskie, studzące słynny południowy temperament i hartujące turystów wypoczywających w malowniczych ski-arenach: Mondole Ski, Pian di Sole i Sestriere - Via Lattea. Te wspaniałe mini-regiony narciarskie zapewniają miłośnikom białego szaleństwa około 600 km zróżnicowanych nartostrad oraz uprawianie sportów ekstremalnych podnoszących adrenalinę, takich jak paralotniarstwo i heliskiing (wykonywanie zjazdów poza trasami, na które narciarz transportowany jest helikopterem). Do wiodących kurortów, w których turyści chętnie rezerwują noclegi należą Limone Piemonte, Bardonecchia i Sestriere, niemniej w wielu piemonckich wioskach można znaleźć przytulne kwatery i hotele gwarantujące wypoczynek na wysokim poziomie. Ponadto w regionie, którego stolicą jest godny odwiedzenia Turyn, znajduje się mnóstwo warownych zamków, pałaców i uzdrowisk, będących interesującym celem jednodniowych wycieczek.

Informacje regionalne

Mondole Ski to niewielki teren narciarski położony w Alpach Morskich (prowincja Cuneo), którego zalety podkreślają dobrze utrzymane, dodatkowo naśnieżane i wieczorami oświetlone nartostrady, szkółki narciarskie i kameralne hotele witające swoich gości rodzinną atmosferą. Turyści szukają najczęściej noclegów w takich miejscowościach jak Artesina, Frabosa Soprana i Prato Nevoso, by mieć dostęp do ponad 100 km tras narciarskich, szlaków wędrownych oraz przyzwoitego zaplecza gastronomicznego. Stacje narciarskie zaliczane są do najnowocześniejszych w Piemoncie, a położenie nartostrad na wysokości 1500-2300 m n.p.m. gwarantuje idealne warunki dla początkujących narciarzy. Na snowboardzistów czeka również jeden z najlepiej przygotowanych funparków w regionie, dzięki któremu fani jednej deski będą mogli podszkolić swoje umiejętności we freestyle'u. Jeśli ktoś nie jeździ na nartach też nie będzie się nudził, gdyż jedną z wielu propozycji oferowanych przez obsługę hotelową i lokalne agencje turystyczne są wycieczki na rakietach śnieżnych, podczas których turyści wieczorem z latarkami lub pochodniami przeżywają ciekawe przygody lub też za dnia podziwiają piękne widoki. Ciekawostką może być także degustacja lokalnych produktów w typowych alpejskich gospodarstwach, niemniej z dłuższą wizytą można wybrać się do Turynu – stolicy regionu kryjącej mnóstwo dodatkowych atrakcji.

SKI INFO

Wyciągi
orczykowe
krzesełkowe

Długość tras narciarskich Mondole Ski (około 130 km)
łatwe – 55 km
średnie – 55 km
trudne – 14 km

Główne kurorty

Artesina
U podnóża góry Monte Mondole (2382 m n.p.m.) znajduje się niewielki ośrodek narciarki, którego trasy przeznaczone są głównie dla średnio zaawansowanych narciarzy, aczkolwiek bardziej doświadczeni miłośnicy białego szaleństwa mogą wyszaleć się na trudnych odcinkach góry Rocca Giardina (2150 m n.p.m.). Hotele są dobrze wyposażone, oferują sauny, łaźnie tureckie i strefy Wellness, a także bezpośredni dostęp do tras narciarskich. W pobliżu hoteli znajduje się wyciąg krzesełkowy na szczyt Gaviot (1783 m n.p.m.) połączony z terenami terenów narciarskich Mondole Ski, a także wyciągi na inne góry: Colla Durand (2092 m n.p.m.) i Colla Bauzano (1951 m n.p.m.). Jeden wspólny karnet umożliwia dodatkowo korzystanie z sąsiednich stacji w Frabosa Soprana i Prato Nevoso. Okolica jest wyjątkowo piękna, a nartostrady rozłożone na płaskich szczytach gór wyglądają imponująco i zachęcają do wielogodzinnego szusowania.

Frabosa Soprana
Poniżej Artesiny znajduje się jeszcze jedna stacja narciarska z dostępem do około 35 km różnorodnych tras obsługiwanych przez kilka wyciągów krzesełkowych. Bez zdejmowania nart można dotrzeć do sąsiedniego kurortu Prato Nevoso, a także do punktu Monte Fantino (2094 m n.p.m.), z którego nartostrady wiodą do kurortu Artesina. Frabosa jest głównym ośrodkiem terenu narciarskiego Mondola Ski, który dzięki wyjątkowemu położeniu w Alpach Morskich na wysokości 803-2092 m n.p.m., gwarantuje maksymalną ilość dni słonecznych w zimie oraz obfite opady śniegu. Sezon zimowy trwa przeważnie od grudnia do kwietnia, a trasy w razie potrzeby są dodatkowo naśnieżane i oświetlone. Oprócz jazdy na nartach można także wyszaleć się na desce snowboardowej oraz zrzucić zbędne kilogramy na trasach przeznaczonych do narciarstwa biegowego. Chociaż jest to miejscowość popularna wśród rodzin z dziećmi, bez problemu można znaleźć kilka barów i dyskotek oferujących dobrą zabawę po zdjęciu nart. Turyści w hotelach mają także do dyspozycji centra Wellness, baseny, łaźnie tureckie, jacuzzi, tarasy słoneczne i mnóstwo innych udogodnień sprzyjających spędzaniu fantastycznego urlopu. Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, jest Frabolandia – park rozrywki położony w pięknej dolinie Mongrosso (mnóstwo atrakcji dla całej rodziny z możliwością nauki jazdy na nartach).

Tresc opisow dostarczana przez merlinx.

Prato Nevoso
Turyści rezerwują noclegi w typowym ośrodku narciarskim ze względu na dostęp do około 30 km nartostrad położonych w sąsiedztwie na wysokości 1500-2030 m n.p.m. oraz do terenu Mondole Ski z jeszcze większą ilością zróżnicowanych tras. Są to przeważnie łatwe i średnie odcinki, z których chętnie korzystają początkujący narciarze oraz miłośnicy jazdy rekreacyjnej. Ciekawostką jest tamtejszy snowpark, który dzięki nowoczesnemu i pomysłowemu wyposażeniu, chętnie odwiedzają snowboardziści pragnących podszkolić swoje umiejętności. Hotele są nowoczesne, o różnym standardzie i posiadają bogatą infrastrukturę sprzyjającą spędzaniu ferii. Hotelowi goście w Mondole Ski mają także do dyspozycji ściany wspinaczkowe, lodowiska oraz możliwość jazdy na skuterach śnieżnych. Warto także pomyśleć o karnecie obowiązującym w pobliskich stacjach narciarskich Frabosa Soprana i Artesina.

Webcam

Artesina
http://www.artesina.it/webcam.asp

Frabosa Soprana
http://www.frabosaski.it/webcam.asp

Tresc opisow dostarczana przez merlinx.

Prato Nevoso
http://www.pratonevoso.com/web_cam.aspx

Skimaps

Piemont (SKI): Pian di Sole

Piemont (SKI): Sestriere - Via Lattea

Włochy: Mondole Ski , Piemont (SKI): Pian di Sole , Piemont (SKI): Sestriere - Via Lattea

Wybierz region Mondole Ski , Piemont (SKI): Pian di Sole , Piemont (SKI): Sestriere - Via Lattea

Nowe zasady dotyczące polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

 

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

 

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

 

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies.

 

Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

 

Administratorem Państwa danych osobowych jest:

 

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

 

  • realizacji usług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

 

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

 

Komu możemy przekazać dane?

 

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

 

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

 

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

 

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

 

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

 

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

 

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

 

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

 

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.