Jordania & SPA

 

Tylko dla Pań!!!

impreza zakończona 16 - 23.01.2011

Amman, Góra Nebo, Petra, Wadi Rum,

3 dni SPA – Movenpick 5* nad Morzem Martwym!!!

Program adresowany był dla Pań. Takie były jego załozenia:

Już po Świętach i Nowym Roku. Jesteśmy zziębnięte i zmęczone. Najwyższa pora pomyśleć o chwilach dla siebie.
Proponujemy tydzień wytchnienia i skorzystania z dobrodziejstw Morza Martwego. Przy okazji zobaczymy jeden z cudów świata - PETRĘ.

 

 

 16 stycznia 2011

Wylot z Krakowa do Wiednia i dalej do Ammanu
Po przylocie transfer do hotelu i po krótkim odpoczynku udajemy się na zwiedzanie stolicy Jordanii. Amman zwany jest "białym miastem" ze względu na jednolity biały kolor zabudowy. Odwiedzimy rzymski Amfiteatr z II w n.e. i pospacerujemy po centrum Ammanu. Na kolacje i nocleg wracamy do hotelu 4*.

 

17 stycznia 2011

Po śniadaniu wyruszamy na dalsze zwiedzanie Ammanu - między innymi Cytadela, główny meczet Al- Husseini. Następnie udamy się na górę Nebo miejsce śmierci i pochówku Mojżesza. Widać stąd Góry Judzkie, panoramę rzeki Jordan i Morze Martwe. Na szczycie Papież Jan Pawel II zasadzil drzewko oliwne. Dalej nasza trasa wiedzie do Madaby - miasta mozaik. Zwiedzimy kościół św. Jerzego z największą na świecie mozaiką podłogową przedstawiającą Ziemię Świętą. Na nocleg jedziemy w góry do gorących źródeł. Hotel ulokowany jest tuż przy pięknej skale z której tryska gorące źródlo i tworzy naturalny podgrzewany basen. Po całodziennym zwiedzaniu obolałe ciało pomoczymy w rajskiej kąpieli. Nawet jeżeli temperatura otoczenia jest niska, kąpiel w takich okolicznościach przyrody jest rozkoszą.
Kolacja i nocleg w Hotelu Ma - Ain.

 

18 stycznia 2011

Rano po śniadaniu wyjeżdżamy w kierunku Petry. Po drodze oglądamy zamek Krzyżowców El Kerak wzniesiony na szczycie stromego z trzech stron wzgórza. Okazała budowla jest częścią fortyfikacji ciągnących się od portowego miasta Akaba.
Po południu zakwaterowanie w hotelu 4* w Petrze i czas wolny na zakupy lub inne przyjemności.
Kolacja i nocleg w Petrze.

 

 19 stycznia 2011

Petra - starożytne miasto Nabatejczyków zachwyca architekturą, kolorem skał, od ochry poprzez oranże do wrzosów i róży. Wyjątkowość tego miejsca sprawila, że Petra została uznana za jeden z siedmiu cudów świata. Drogę do wykutego w skale miasta pokonamy częściowo na koniach a potem spaceram przez wąwóz Siq. Podczas wędrówki na ścianach wąwozu można podziwiać liczne rysunki, płaskorzeźby, kapliczki i pozostałości po systemie doprowadzającym wodę do miasta.
Zwiedzimy między innymi: Wielki Skarbiec, Katakumby, teatr rzymski, Bramę Themonos, Lwią Fontannę, Skałę Dżinów, Pomnik Niszy, ulicę Fasad, itd.
Kolacja i nocleg w hotelu.

 

20 stycznia 2011

Po śniadaniu przejazd na pustynię Wadi Rum - do pustynnego wąwozu urzekającego jednymi z najpiękniejszych pustynnych krajobrazów na świecie. Około dwóch godzin będziemy jeździć po Wadi Rum dżipami i w trakcie będziemy cieszyć oczy olbrzymimi skalnymi górami, którym warunki atmosferyczne nadały najdziwniejsze kształty.
Późnym popołudnie dotrzemy nad Morze Martwe i zakwaterujemy się w hotelu Movenpick, kolacja i nocleg.

 

21 stycznia 2011

Morze Martwe to jedyny taki akwen na świecie. Zasolenie dochodzące do 26 % nie pozwala na pływanie a jedynie siedzenie i kręcenie się w wodzie. Dobrodziejstwo błota z Morza Martwego jest wykorzystywane przez światowe firmy kosmetyczne. My będziemy mogły cieszyć się slońcem, błotem i hotelowym SPA oraz basenami przy hotelu Movenpick, który uchodzi za najlepszy po jordańskiej stronie Morza Martwego.
Kolacja i nocleg w hotelu.

 

22 stycznia 2011

Czas wolny na korzystanie z dobrodziejstw i udogodnień hotelu Movenpick SPA.

23 stycznia 2011

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Jerash jednego z najlepiej zachowanych i najbardziej oryginalnych miast rzymskich na Środkowym Wschodzie. Spacer po mieście : okazały Łuk Triumfalny, amfiteatr, hippodrom i nimfeum.
Dzisiaj już odlatujemy więc po lunchu udajemy się na lotnisko w Ammanie skąd o godzinie 15.55 odlatujemy do Wiednia i dalej do Krakowa. O godzinie 21.55 zakończenie naszych krotkich jordańskich wakacji.


Cena: 4200 pln

cena zawiera:

  • przelot na trasie Kraków - Amman - Kraków wraz z wszystkimi opłatami lotniskowymi
  • przejazdy klimatyzowanym busem
  • 3 noclegi w hotelach 4* i 4 noclegi w hotelach 5*
  • śniadania i obiadokolacje
  • ubezpieczenie kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków
  • opiekę polskojęzycznego pilota


cena nie zawiera:
  • napoi do obiadokolacji
  • wstępów do zwiedzanych obiektów , około 100 usd
  • napiwków dla kierowcy i obsługi hotelowej , około 30 usd
  • kosztów wizy jordańskiej 16 usd